top of page

Witamy na naszym serwerze!

Jesteśmy niewielką społecznością graczy, funkcjonującą od okolic kwietnia 2022. W dużej mierze skupiamy się na rozgrywce z mistrzem gry, który wciela się w wiele postaci niezależnych (NPC), odgrywa elementy świata tworzące tło dla przygód postaci. Skupiamy uwagę na budowaniu relacji między postaciami, a każde nasze działanie wpływa na rozwój fabularny świata. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące naszej rozgrywki.

Akcja rozgrywa się w malowniczej miejscowości Breckenridge w stanie Colorado w Stanach Zjednoczonych, w której (oczywiście!) wybuchła zaraza, powodująca, że ludzie po śmierci budzą się i zmieniają w chodzące trupy.

Aby przeczytać więcej informacji o naszej fabule, kliknij tutaj.

Poniżej możesz rzucić okiem na budowę naszego serwera i różne jego kanały bez wchodzenia na sam serwer. Oczywiście zapraszamy do wejścia, jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć! Niektóre części serwera nie są widoczne na widgecie, głównie pokazujemy ogólny układ kanałów, jak i kilka rozgrywek, by dać graczom przykład. 

greetings shado2w.png

Rekrutacja na serwerze

Nasz serwer nie posiada wielu reklam na innych serwerach, gdyż nie prowadzimy otwartej, ciągłej rekrutacji, aby zapewnić jak największy poziom i komfort rozgrywki dla tych, którzy już są z nami. Czasami otwieramy rekrutacje, a czasami jest ona zamykana. Stawiamy na rozrywkę w nieco mniejszym, aczkolwiek aktywnym gronie. Wkładamy w serwer sporo pracy i serca, w końcu jest to nasze ulubione hobby. Gwarantuję, że podchodzimy do każdego gracza indywidualnie, tak aby aktualnym, jak i przyszłym graczom zapewnić możliwie najlepszą grę.

Administracja serwera otwarta jest na sugestie, dyskusje, jak i konstruktywną krytykę ze strony graczy. Szczególnie jeśli kwestia dotyczy samej gry, mechanik czy ogólnej atmosfery. Zwykle podczas zakończenia okresu fabularnego, rozsyłane są ankiety, w których gracze mogą wyrazić anonimową opinię o serwerze i jego działaniu. Zachęcamy też do sugerowania postów na kanale dyskusje, gdzie reszta graczy może też wypowiedzieć się na jakiś temat — wtedy też administracja może wziąć pod uwagę zmiany w mechanice itp.

Aktywność na serwerze

Na naszym serwerze obowiązuje 5 dni na odpis i musi on zawierać minimum 1000 znaków. Nie będziemy jednak za wami biegać z licznikiem — jeśli brakuje wam kilku, nic złego się nie stanie. Chodzi o ogólną objętość i treść tekstu, by ułatwić innym graczom, jak i Mistrzowi Gry odpowiedź na dany post, a także być fair wobec innych.

W rozgrywkach grupowych (+3 gracze bez MG), czas na odpis to 3 dni.

Jako iż serwer prowadzony jest w nieco luźniejszej formie, oferujemy kilka dodatkowych mechanik, takich jak urlop/zamrożenie poszczególnych postaci, grę NPC (postacią, która nie musi mieć ciągłości fabularnej i może pojawiać się tylko na eventach), dłuższy czas na oddanie KP czy pominięcia w kolejkach, jeśli ktoś nie ma wystarczająco czasu.

Nasi gracze są dość aktywni, jednak jeśli ktoś chce powiadomić nas o zmianie aktywności, na serwerze obowiązują rangi — zielona, żółta i czerwona, które określają przybliżony czas na odpis.

role.jpg

Chcę dołączyć!

Super, prosimy w takim razie o dołączenie do serwera i poczekanie kilku minut na weryfikacje ze strony administracji.

 

 

Robimy tak głównie dlatego, by strzec naszych graczy przez spamem, rajdami i tak dalej, które czasami mają miejsce na Discordzie. Radzimy więc przeczytać regulamin, który jest na kanale z zasadami i poczekać. Jesteśmy dość aktywną administracją, więc zajmie to tylko chwilkę.

Jak stworzyć postać?

Jeśli zdecydujesz się zostać na serwerze i dostaniesz rangę nowego gracza, wejdź na kanał ze wzorem, a następnie kliknij odpowiedni przycisk. Wtedy też zostanie dla Ciebie stworzony kanał na kartę postaci.

 

Wzór można znaleźć na kanale na Discordzie lub tutaj.

 

W kwestii wyboru wizerunku polecamy odwiedzenie strony z wizerunkami. Tam są wszystkie wypisane — akceptujemy realnych aktorów, wygenerowane twarze, jak i arty. 

 

Przed stworzeniem karty zalecamy odwiedzenie zakładki poszukiwania, ponieważ zwykle mamy grupę graczy, która poszukuje dodatkowych relacji dla swoich postaci. O wiele łatwiej jest zacząć grę z relacjami, które są z góry ustalone.

Jeśli masz jakieś ogólne pytania do administracji, możesz zadać je na kanale na serwerze. Nasze DMy są również otwarte, jeśli wolisz odrobinę prywatności! 

Używanie Tupperboxa

Na serwerze używamy bota, który umożliwia nam pisanie jako nasze postacie — robimy tak, by pozwolić każdemu graczowi ustawić avatar dla swojej postaci. Ponadto nie musimy zmieniać naszych nicków na nicki naszych postaci, co też w pewnym sensie pomaga nam zbudować społeczność, gdzie zwracamy się do siebie po naszych imionach/nickach, a nie tych należących do naszych postaci.

przyklad.jpg
Screenshot_1.jpg

Aby stworzyć swojego Tupperboxa, należy wejść na stronkę https://tupperbox.app/. 

Następnie musicie się zalogować, by przejść do głównego Dashboardu bota. Musicie autoryzować go dla swojego konta, co jest oczywiście bezpieczne, więc bez obaw.

plusik.jpg

Następnie po wybraniu menu plusika, wybieracie "Add Tupper". 

Następnym krokiem jest wypełnienie panelu. Poniżej umieszczam przykład, jednak nie musicie używać preffixu "mgm:", możecie tam wpisać cokolwiek, np. imię waszej postaci - "rosa:" lub "fred:"

Untitled.png

Avatar waszej postaci musi być zalinkowany na jakimś hostingu, np. imgur.com. 

Po dodaniu wszystkich wyżej wymienionych informacji możecie używać waszego tuppera! Zachęcamy do przetestowania czy wszystko działa na kanale o nazwie "boty". 

Czasami Tupperbox ma momenty, gdy nie działa — to jednak nie zależy od nas, a od twórców bota. Wtedy wysyłamy wiadomości normalnie. Zwykle, gdy tak się dzieje, wrzucamy post na ogłoszenia, by powiadomić resztę serwera.

Tupperbox ma też listę użytecznych komend. Można ich używać na kanale z botami.

tul!list — Pokazuje listę waszych tupperów.

tul!show Imię Nazwisko — pokazuje informacje o specyficznej postaci. np. tul!show Mistrz Gry

 

 

 

 

Usuwanie i edytowanie wiadomości

Jeśli chcesz usunąć wiadomość wysłaną z twojego Tuppera, musisz zareagować na ten post z użyciem emotikonki :X:.

HR2scAe.png

Jeśli chcesz edytować wiadomość wysłaną z twojego Tuppera, musisz zareagować na ten post z użyciem emotikonki :pencil: / :memo:

image.png

W wiadomości prywatnej od bota otrzymasz podgląd swojej wiadomości z prośbą, by wysłać mu edytowany tekst w odpowiedzi. Po wysłaniu wiadomości na tym czacie prywatnym, tekst zostanie podmieniony w oryginalnym poście zamieszczonym przez Tuppera.

Pamiętaj — w edytowanej wiadomości wysyłanej bezpośrednio do bota, nie musisz dodawać preffixu (np. rosa:) swojego Tuppera! Wysyłasz do niego samą treść, która wyświetli się na serwerze. Musisz jednak pamiętać o formatowaniu.

tupp.png

Formatowanie

Podstawowe formatowanie jest przedstawione na poniższym screenie i głównie składa się z dodatkowych symboli na początku i końcu formatowanego tekstu.

 

Wyjątkiem od reguły jest rozpoczęcie dialogu, który "z przyzwyczajenia" większość zastąpiła myślnikiem. W związku ze zmianami, które zaszły na Discordzie, macie dwa sposoby na uniknięcie nieprawidłowego formatowanie.

 

W miejscach, w których chcecie użyć myślnika, należy go użyć w połączeniu z ukośnikiem "\-", lub zastąpić go pauzą dialogową: "—".

image (1).png

Używanie Kościarza

Kościarz to nasz autorski bot, który zapamiętuje wasze statystyki i pozwala wykonywać rzuty. Jego komend można używać z perspektywy discorda po wpisaniu ukośnika na czat.

Untitled (1).png

Samą postać tworzy wam administracja, więc o to się nie musicie martwić. Użytkownicy nie mogą edytować swoich postaci — tę robotę odwala za was administracja.

Aby wykonać test na dany atrybut, wystarczy wybrać komendę Test i wpisać imię i nazwisko postaci, trudność, jak i statystykę, która nas interesuje.  Prosimy o rzucanie kością na kanale, na którym toczy się rozgrywka.

6N7Ad3n.png

Kanały na Discord

Możecie wybrać, które kanały mają być u was widoczne. Oczywiście polecamy, byście pozostawili kanały typu ogłoszenia, itp. jednak możecie też je schować, ponieważ jeśli ktoś otaguje was na owym kanale, to ten pojawi się na waszej liście — także niewiele was ominie.

Możecie też dodawać kanały do ulubionych — wtedy też wyświetlą się one na samej górze serwera.

Jeśli nie chcecie widzieć wszystkich kanałów ze wszystkimi rozgrywkami, jednak nadal chcecie śledzić mniej-więcej rozgrywkę — kanał ⁠🗨︱ostatnie-posty jest dla was! Tam znajdują się, jak sama nazwa wskazuje, ostatnie posty umieszczone na serwerze z linkami do kanałów, na których się pojawiły. Mam nadzieję, że wam się przyda!

Screenshot_1.jpg
image.png
image (1).png

Jeśli nie pojawia wam się opcja dodania kanału do ulubionych, to musicie odznaczyć w opcjach serwera opcję Show All Channels.

Screenshot_2.jpg

Tworzenie wątków na discordzie

W aplikacji Discord mamy możliwość tworzenia wątków. Jest to funkcja przydatna dla graczy przede wszystkim w trakcie Okresu Rozwoju, kiedy w jednej lokalizacji może mieć miejsce kilka gier w różnym odstępnie czasu.

Na danym kanale można utworzyć wątek na dwa sposoby. Pierwszy (rysunek poniżej) zakłada wysłanie wiadomości, np. z datą fabularną rozpoczynanej gry. Następnie należy najechać kursorem na wysłaną wiadomość i po prawej stronie wiadomości kliknąć znaczek #, aby rozpocząć proces tworzenia wątku.

image.png

Pojawi się nowe pole, w którym należy wpisać swoją wiadomość fabularną. Po jej wysłaniu zostanie zakończony proces tworzenia wątku.

image.png

Drugim sposobem na utworzenie wątku jest wpierw wybranie kanału, na którym chce się utworzyć wątek, a następnie kliknięcie ikonę wątków (#) znajdującą się w prawym górnym rogu Discorda. Powinno pojawić się okienko jak na poniższym screenie. Następnie należy kliknąć przycisk "Stwórz" lub "Utwórz wątek" i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie, by utworzyć wątek.

image.png
bottom of page