top of page

Witamy na naszym serwerze!

Jesteśmy niewielką społecznością graczy, funkcjonującą od okolic kwietnia 2022. W dużej mierze skupiamy się na rozgrywce z mistrzem gry, który wciela się w wiele postaci niezależnych (NPC), odgrywa elementy świata tworzące tło dla przygód postaci. Skupiamy uwagę na budowaniu relacji między postaciami, a każde nasze działanie wpływa na rozwój fabularny świata. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące naszej rozgrywki.

Akcja rozgrywa się w malowniczej miejscowości Breckenridge w stanie Colorado w Stanach Zjednoczonych, w której (oczywiście!) wybuchła zaraza, powodująca, że ludzie po śmierci budzą się i zmieniają w chodzące trupy.

Aby przeczytać więcej informacji o naszej fabule, kliknij tutaj.

Poniżej możesz rzucić okiem na budowę naszego serwera i różne jego kanały bez wchodzenia na sam serwer. Oczywiście zapraszamy do wejścia, jeśli zdecydujesz się do nas dołączyć! Niektóre części serwera nie są widoczne na widgecie, głównie pokazujemy ogólny układ kanałów, jak i kilka rozgrywek, by dać graczom przykład. 

greetings shado2w.png

Rekrutacja na serwerze

Nasz serwer nie posiada wielu reklam na innych serwerach, gdyż nie prowadzimy otwartej, ciągłej rekrutacji, aby zapewnić jak największy poziom i komfort rozgrywki dla tych, którzy już są z nami. Czasami otwieramy rekrutacje, a czasami jest ona zamykana. Stawiamy na rozrywkę w nieco mniejszym, aczkolwiek aktywnym gronie. Wkładamy w serwer sporo pracy i serca, w końcu jest to nasze ulubione hobby. Gwarantuję, że podchodzimy do każdego gracza indywidualnie, tak aby aktualnym, jak i przyszłym graczom zapewnić możliwie najlepszą grę.

Administracja serwera otwarta jest na sugestie, dyskusje, jak i konstruktywną krytykę ze strony graczy. Szczególnie jeśli kwestia dotyczy samej gry, mechanik czy ogólnej atmosfery. Zwykle podczas zakończenia okresu fabularnego, rozsyłane są ankiety, w których gracze mogą wyrazić anonimową opinię o serwerze i jego działaniu. Zachęcamy też do sugerowania postów na kanale dyskusje, gdzie reszta graczy może też wypowiedzieć się na jakiś temat — wtedy też administracja może wziąć pod uwagę zmiany w mechanice itp.

Aktywność na serwerze

Na naszym serwerze obowiązuje 5 dni na odpis i musi on zawierać minimum 1000 znaków. Nie będziemy jednak za wami biegać z licznikiem — jeśli brakuje wam kilku, nic złego się nie stanie. Chodzi o ogólną objętość i treść tekstu, by ułatwić innym graczom, jak i Mistrzowi Gry odpowiedź na dany post, a także być fair wobec innych.

W rozgrywkach grupowych (+3 gracze bez MG), czas na odpis to 3 dni.

Jako iż serwer prowadzony jest w nieco luźniejszej formie, oferujemy kilka dodatkowych mechanik, takich jak urlop/zamrożenie poszczególnych postaci, grę NPC (postacią, która nie musi mieć ciągłości fabularnej i może pojawiać się tylko na eventach), dłuższy czas na oddanie KP czy pominięcia w kolejkach, jeśli ktoś nie ma wystarczająco czasu.

Nasi gracze są dość aktywni, jednak jeśli ktoś chce powiadomić nas o zmianie aktywności, na serwerze obowiązują rangi — zielona, żółta i czerwona, które określają przybliżony czas na odpis.

role.jpg

Chcę dołączyć!

Super, prosimy w takim razie o dołączenie do serwera i poczekanie kilku minut na weryfikacje ze strony administracji.

 

 

Robimy tak głównie dlatego, by strzec naszych graczy przez spamem, rajdami i tak dalej, które czasami mają miejsce na Discordzie. Radzimy więc przeczytać regulamin, który jest na kanale z zasadami i poczekać. Jesteśmy dość aktywną administracją, więc zajmie to tylko chwilkę.

Jak stworzyć postać?

Jeśli zdecydujesz się zostać na serwerze i dostaniesz rangę nowego gracza, wejdź na kanał ze wzorem, a następnie kliknij odpowiedni przycisk. Wtedy też zostanie dla Ciebie stworzony kanał na kartę postaci.

 

Wzór można znaleźć na kanale na Discordzie lub tutaj.

 

W kwestii wyboru wizerunku polecamy odwiedzenie strony z wizerunkami. Tam są wszystkie wypisane — akceptujemy realnych aktorów, wygenerowane twarze, jak i arty. 

 

Przed stworzeniem karty zalecamy odwiedzenie zakładki poszukiwania, ponieważ zwykle mamy grupę graczy, która poszukuje dodatkowych relacji dla swoich postaci. O wiele łatwiej jest zacząć grę z relacjami, które są z góry ustalone.

Jeśli masz jakieś ogólne pytania do administracji, możesz zadać je na kanale na serwerze. Nasze DMy są również otwarte, jeśli wolisz odrobinę prywatności! 

Używanie Tupperboxa

Na serwerze używamy bota, który umożliwia nam pisanie jako nasze postacie — robimy tak, by pozwolić każdemu graczowi ustawić avatar dla swojej postaci. Ponadto nie musimy zmieniać naszych nicków na nicki naszych postaci, co też w pewnym sensie pomaga nam zbudować społeczność, gdzie zwracamy się do siebie po naszych imionach/nickach, a nie tych należących do naszych postaci.

przyklad.jpg

Aby stworzyć swojego Tupperboxa, należy wejść na stronkę https://tupperbox.app/. 

Następnie musicie się zalogować, by przejść do głównego Dashboardu bota. Musicie autoryzować go dla swojego konta, co jest oczywiście bezpieczne, więc bez obaw.

plusik.jpg
Screenshot_1.jpg

Następnie po wybraniu menu plusika, wybieracie "Add Tupper". 

Następnym krokiem jest wypełnienie panelu. Poniżej umieszczam przykład, jednak nie musicie używać preffixu "mgm:", możecie tam wpisać cokolwiek, np. imię waszej postaci - "rosa:" lub "fred:"

Untitled.png

Avatar waszej postaci musi być zalinkowany na jakimś hostingu, np. imgur.com. 

Po dodaniu wszystkich wyżej wymienionych informacji możecie używać waszego tuppera! Zachęcamy do przetestowania czy wszystko działa na kanale o nazwie "boty". 

Czasami Tupperbox ma momenty, gdy nie działa — to jednak nie zależy od nas, a od twórców bota. Wtedy wysyłamy wiadomości normalnie. Zwykle, gdy tak się dzieje, wrzucamy post na ogłoszenia, by powiadomić resztę serwera.

Tupperbox ma też listę użytecznych komend. Można ich używać na kanale z botami.

tul!list — Pokazuje listę waszych tupperów.

tul!show Imię Nazwisko — pokazuje informacje o specyficznej postaci. np. tul!show Mistrz Gry

 

 

 

 

Usuwanie wiadomości

Jeśli chcesz usunąć wiadomość wysłaną z twojego Tuppera, musisz zareagować na ten post z użyciem emotikonki :X:.

HR2scAe.png

Używanie Kościarza

Kościarz to nasz autorski bot, który zapamiętuje wasze statystyki i pozwala wykonywać rzuty. Jego komend można używać z perspektywy discorda po wpisaniu ukośnika na czat.

Untitled (1).png

Samą postać tworzy wam administracja, więc o to się nie musicie martwić. Użytkownicy nie mogą edytować swoich postaci — tę robotę odwala za was administracja.

Aby wykonać test na dany atrybut, wystarczy wybrać komendę Test i wpisać imię i nazwisko postaci, trudność, jak i statystykę, która nas interesuje.  Prosimy o rzucanie kością na kanale, na którym toczy się rozgrywka.

6N7Ad3n.png
bottom of page