top of page
ic3.png
ic1.png

Główna Fabuła

We wrześniu 2022 zaczęły pojawiać się pierwsze przypadki nieznanego wirusa. W wielu miejscach na świecie doszło do licznych zamieszek, pierwsze wiadomości podawały informacje o masowej psychozie. Ludzie w szale rzucali się na innych, atakując ich bez powodu.

Początkowo twierdzono, że na czarnym rynku pojawił się narkotyk wywołujący halucynacje, problemy z motoryką i agresją. Szybko jednak sprostowano te doniesienia, podając, że toksykologia wykluczyła wszystkie znane ludzkości opioidy. W kilka godzin rząd zmuszony do działania przez społeczną presję podjął drastyczne środki. W większych miastach zarządzono godzinę policyjną, na ulice wyszło wojsko, cywili zamknięto w domach, zwołano specjalną naradę sztabu kryzysowego, zaprzęgnięto do pracy najlepszych mikrobiologów, wirusologów i lekarzy do pracy nad badaniem pierwszej setki zwłok, które teraz gęsto ścieliły się na ulicach.

Brakowało rąk do pracy, krematoria pękały w szwach, specjaliści odmawiali uczestniczenia w badaniach w obawie o własne życie i brali nogi za pas. Ludzie na dużą skalę wymieniali się informacjami, zanim internet trafił szlag. Chodziło pogłoski o masowych mordach przeprowadzanych na ludziach, których wojsko uznało za potencjalnie zarażonych. Narastała masowa panika, ludzie uciekali z większych miast w obawie o własne życie.

Mówiono o tym, że zwłoki, których mózg pozostał nienaruszony, wracały do życia. Atakowały wszystko i wszystkich. Procesy gnilne ich ciał były bardzo przyspieszone, sprawiając, że wyglądali oni, jakby byli martwi przez wiele tygodni, mimo iż minęło kilkanaście minut lub godzin. Wyglądało na to, że zarażeni poruszają się w kierunku dźwięku i nie wykazują żadnych procesów myślowych. Ugryzienie znacznie przyspiesza proces ”przemiany”. Powoduje, że w kilka lub kilkanaście godzin organizm wyniszcza wysoka gorączka, a na samym końcu zarażony umiera, budząc się ponownie jako „jeden z nich”. Proces ten nie został jednak oficjalnie ujednolicony. Czas trwania od ugryzienia do całkowitej przemiany szacuje się na 24 do 72 godzin. W zależności od wcześniejszego stanu zdrowia pacjenta.

Naukowcy szybko wykluczyli szereg wirusów, bakterii i pasożytów. Nie mieli jednak zbyt wiele czasu na badania. Skupiono się jednak na najbardziej prawdopodobnych założeniach. Chorobie prionowej lub ewolucji pierwotniaka odpowiadającego między innymi za toksoplazmozę. Założenia te nie mogły jednak zostać potwierdzone ze względu na zbyt krótki czas badań. Naukowcy zostali zmuszeni do wykluczenia jak największej liczby opcji w jak najkrótszym czasie. Zanim świat się skończy. Chorobie została nadana nazwa Necroleptis-B. WHO ogłosiło ogólnoświatową pandemię 13 września, a po niej nastąpiła cisza.

Fabuła obraca się wokół grupy, która na początku września, znalazła schronienie w hotelu przy stoku narciarskim w Breckenridge w stanie Colorado. Są pełni nadziei, że uda im się przetrwać w tym wrogim świecie. To do nich należy teraz historia…

greetings shado2w.png

Postęp Fabularny

pngegg (4).png
welcome_edited.png

Breckenride to małe miasteczko w Ameryce Północnej w stanie Kolorado. Zamieszkuje je około pięciu tysięcy mieszkańców. Nasza fabuła dość luźno opiera się o prawdziwe miejsce — nie wszystko, co przeczytacie w Internecie o tym miejscu, będzie pokrywało się z naszą fabułą. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla was krótki przewodnik, który przedstawi wam wszystkie potrzebne informacje do rozpoczęcia gry jako osoba, która pochodzi z miasteczka (lub okolic).

Breckenridge przede wszystkim słynie z gór, które otaczają miasteczko. Prawdziwe Breck’ ma kilka wyciągów, my jednak zdecydowaliśmy się na tylko jeden, który znajduje się na czubku góry Peak 8.

Na dole stoku oczywiście znajdują się wypożyczalnie nart i bardzo krótki spacer prowadzi do hotelu Breckenridge. Na czubku stoku zaś znajduje się schronisko narciarskie. Oczywiście stok wyposażony jest w kolejkę, która pomaga narciarzom w znalezieniu się na górze.

wyciag.jpg

Biznes

W miasteczku znajdują się biznesy takie jak sklepy, restauracje i tak dalej — wszystkie są określone na mapie miasteczka. Niektóre z nich są o wiele lepiej określone niż pozostałe. Między innymi do nich należą:

 

- Szereg hoteli, takie jak Breckenridge, Grandview czy Blue River. Jednak jedynie dwa z nich mają fabularnie określonych właścicieli, jednak nawet pomimo tego jesteśmy dość otwarci w sprawie zmian i pomysłów. Oczywiście wszystko musi zostać wcześniej przedyskutowane z administracją, ponieważ bardzo zależy nam na zachowaniu ciągłości fabularnej. Niestety już nie przyjmujemy byłych pracowników hotelu Breckenridge, jednak są też inne hotele.

- Sklep Myśliwski, którego właścicielem jest Fred Wilson wraz ze swoim synem, Ethanem. Jest to też główne miejsce spotkań klubu łowieckiego, który funkcjonuje w miasteczku. 

- Magnolia Press Spa jest własnością innego, martwego już NPC, który należy do rodziny postaci Mii Creek i również nie może ulec zmianie.

- W miasteczku funkcjonuje kawiarnia, Cuppa Joe Cafe, która jest też głównym miejscem, z którego nadawany jest program w lokalnym radiu Mountain Mix.

- Komisariat policji został przejęty przez wrogą grupę i jak na ten moment, nie polecamy rozpoczynania tam rozgrywki.

- Posiadamy jednego pracownika Jo’s Diner, jednak tytułowy Jo nie jest określony.

- Pracownicy lokalnej poczty z pewnością będą kojarzyć rodzinę Moore — Należący do niej Will już od dłuższego czasu pracuje na poczcie.

- Nadleśnictwo Breckenridge jest otwarte na nowe postacie i chętnie przyjmiemy leśniczych, ratowników i tak dalej. W tym celu wasze postacie zdecydowanie będą miały powiązania z przynajmniej kilkoma NPC i postaciami z miasteczka.

Poza tym to jesteśmy otwarci na ewentualne, małe modyfikacje lokacji, w których nie rozpoczęła się jeszcze żadna rozgrywka i nie były one wspomniane na fabule. W tym celu prosimy o kontakt z Maggie — wszystko dogadamy i znajdziemy jakieś fajne wyjście, by miło wam się grało.

Hobby

Czy już wspomnieliśmy, że Breckenridge nartami stoi? Nartami i oczywiście innymi sportami zimowymi. Maggie’s Pond (to akurat prawdziwa nazwa tego jeziora) zimą zamarza, umożliwiając jazdę na łyżwach, jak i sezonowe gry w hokeja (Dalej Breckenridge Panthers!).

 

Nasza lokalna drużyna jest głównie złożona z młodych osób, które uczęszczają tutaj do szkoły.

Ponadto miasteczko oferuje wyżej już wspomniany klub łowiecki — za kilka dolarów, zabiorą cię do lasu i nauczą trzymać broń. W okolicy znajduje się sporo terenów łowieckich. Są one głównie wypełnione taką zwierzyną jak jelenie, łosie, kozy górskie i owce kanadyjskie.

jezioro.jpg
bottom of page