top of page

Często zadawane pytania

Czy muszę grać wizerunkiem realnym/animowanym?

Akceptujemy oba typy wizerunków. Nasi gracze mogą grać z realnym wizerunkiem, mogą go narysować jak i mogą po prostu znaleźć już gotowy art na internecie - ważne, by wskazać autora. Jak i wizerunek musi być człowiekiem i w miarę pasować do naszych realiów.

Jeszcze jedno — jesteśmy dość wyczuleni na postacie z gier/filmów/innych mediów gdzie występuje motyw apokalipsy. Wolelibyśmy, żeby wizerunki typu Andrew Lincoln czy Joel z The Last of Us się tutaj nie pojawiały. Nie mamy jednak nic przeciwko postaciom nieco bardziej pobocznym, jednak te główne odpadają. 

Czy gra jest inspirowana jakimś istniejącym uniwersum, do którego muszę posiadać wiedzę?

Nie, jest to nasz wytwór w większości. Inspirujemy się jednak luźno motywem zombie, pochodzącym, z The Walking Dead.

W jaki sposób mogę stworzyć postać NPC?

Wszystkie informacje na ten temat są w zakładce MECHANIKA, jak i w głównym regulaminie rozgrywki na kanale na Discordzie. 

Czy muszę grać w hotelu?

Absolutnie nie. Staramy się być dość kreatywni w kwestii naszych graczy i tego, gdzie grają. Wiadomo, w miarę upływu czasu,  będziemy starali się dołączyć do Ciebie innych samotnych strzelców, żeby łatwiej prowadzić rozgrywkę większej ilości graczy.

Czy moja postać może zostać przejęta przez MG?

Tak, jest o tym wzmianka w regulaminie. Spora część postaci po odejściu gracza po prostu ginie, umiera, przepada. Jednak ich akcje wciąż mają wpływ na świat. Staramy się przede wszystkim zapewnić graczom ciągłość fabularną i jeśli sytuacja będzie tego wymagała, to Mistrz Gry przejmie Twoją postać, jednak tylko jeśli zrezygnujesz z rozgrywki.

Czy moja postać może zginąć, jeśli nie wyrażę na to zgody?

Trudne pytanie, ale odpowiedź na nie brzmi tak. Jeśli Twoja postać wciąż pakuje się w niebezpieczne akcje, rzuty jej nie wychodzą i ogólnie niczego się nie boi — może ją spotkać przykry los. Nieco więcej w tej kwestii można przeczytać w dziale MECHANIKA. Śmierć nie jest częsta na naszym serwerze i przeważnie będzie występowała w takich momentach, w których gracze mogliby się jej rzeczywiście spodziewać. 

Oczywiście na serwerze istnieje też możliwość tego, że jakiś gracz może skrzywdzić Twoją postać, jednak wszystkie prośby tego typu muszą być wcześniej rozpatrzone przez Mistrza Gry. 

Staramy się promować rozmowę, szczerość i wspólne budowanie fajnej fabuły — nie chcemy, by nasi autorzy bali się o swoje postacie na każdym kroku. Śmierć, obrażenia i tragedie są dość częstym scenariuszem w takim świecie, więc też musimy brać je pod uwagę opowiadając nasze historie.

Mam traumę i nie chcę poruszać tematu x w rozgrywkach, czy mam miejsce, w którym mogę to zaznaczyć?

Oczywiście! Do tych kwestii podchodzimy bardzo poważnie. Pierwszym krokiem jest oczywiście wypełnienie formularza w karcie postaci, który określa właśnie ewentualne rzeczy, których nie chcecie w swoich rozgrywkach. Jeśli są jakieś dodatkowe informacje, którymi chcecie podzielić się z Mistrzem Gry, prosimy o kontakt z Maggie (główny admin). Bardzo prosimy o szczerość w tych kwestiach, gwarantujemy, że zapewnimy wam miłe i co najważniejsze bezpieczne miejsce do rozgrywki!

Czy mogę stworzyć postać mającą więcej władzy (np. burmistrz)?

Jasne! Jeśli masz już z nami aktywną jedną postać i jesteś w stanie odegrać taki charakter i co najważniejsze — pokrywa się on z naszą główną fabułą.

W naszym świecie pandemia tego wirusa nie miała miejsca.

Co do innych wydarzeń z tamtych lat — pewnie, wszystko miało miejsce. Biden jest naszym prezydentem, a ostatni sezon Gry o Tron pozostawiał wiele do życzenia.

Cała popkultura nawiązująca do zombie również ma miejsce w naszym uniwersum, czyli gry wideo, komiksy i tak dalej — wasze postacie mają prawo o nich wiedzieć i do nich nawiązywać.

Jaka technologia istnieje w obecnym świecie? C z ogólnymi wydarzaniami np. COVID-19?
Czy mogę mieć więcej niż jedną postać?

Oczywiście! Mamy limit na postacie i oczywiście wszystko zależy od aktywności — ilość, jaką możecie posiadać, jest określona w regulaminie. Jednak z góry przypominam — moje możliwości jako MG nie są nieskończone i nie zawsze będę w stanie prowadzić aktywnej gry jako MG dla każdej z waszych postaci. Staram się jak mogę by każdemu zapewnić fajną zabawę, lecz jeśli będziemy mieli zbyt dużo multikont, to mogą powstać jakieś restrykcje dotyczące rozgrywek z udziałem MG czy nawet NPC należących do MG.

Czy na wszystko muszę rzucać kością?

Nie! Oczywiście, że nie. Spora część tego na co i kiedy rzucać jest określona w zakładce MECHANIKA. Jednak staramy się trzymać tego, by rzucanie kośćmi nie było aż tak częste. Spora część akcji, które zawsze się powiodą, chociażby uderzenie przeciwnika leżącego na ziemi/obezwładnionego nie wymaga rzutu. Najlepiej jest po prostu spytać Mistrza Gry — chętnie doradzimy, co wymaga rzutu, a co nie. Staramy się być jak najbardziej sprawiedliwi i brać pod uwagę różne kwestie w związku z rzutem. Czy postać się gdzieś śpieszy, jaką ma przeszłość, co wydarzyło się wcześniej i tak dalej — jednak pamiętajcie, nie jesteśmy nieomylni. Taki już urok gier tekstowych, gdzie przede wszystkim stawiamy na rozwój fabuły, a nie ciągłe wracanie do podręcznika.

 

Ponadto, jako Mistrzowie, stosujemy taki oto poradnik w celu zidentyfikowania, czy rzut powinien zostać wykonany, czy też nie:

FNcgOngXMAQcE_B.jfif
bottom of page