top of page
#2_vikyvampirs90.png
5_38_vikyvampirs90.png
#2_vikyvampirs.png
pngegg (1)_edited.png

Dr Kyle Jenkins

Aparycja

Zawód

Chirurg

Wiek

37

Pochodzenie

Farma Jenkins/Denver

Przymrużone szare oczy ze skupionym często mylonym z oceniającym spojrzeniem. Czarne, rzadko czesane włosy układające się chaotycznie wraz z porządnie wystrzyżonym zarostem. Wysoki (187 cm), szczupły (77 kg) z bardzo delikatnie zarysowanymi mięśniami. Ubrany w czarną koszulę, wraz z ciemnymi, nieco opiętymi spodniami oraz górskimi butami za kostkę. Na ramieniu widoczny tatuaż węża oplatającego złotą laskę z wygrawerowanym 0 RH -.

Postać odgrywana przez:

oMGiRPG#1180

Historia

Kyle urodził się na farmie rodziny Jenkins położonej na północny-zachód od Fort Collins. Wczesne dzieciństwo to lata beztroskich zabaw wśród zwierząt hodowlanych, pól uprawnych oraz pluskania się w pobliskim jeziorze. Od 6 roku życia pomagał w codziennym oporządzaniu zwierząt, a w porze zbioru w pracach na polu. Naukę rozpoczął w szkolnictwie domowym prowadzonym przez jego matkę. Tak długo, jak tylko mogli, rodzice trzymali Kyle z dala od zepsutego miasta. Chłopiec bardzo chętnie chłonął wiedzę, która dostępna była w ubogim domowym księgozbiorze, ale również tę, która pochodziła z doświadczeń własnych oraz opowieści ojca. Jako nastolatek wstąpił do organizacji skautowej, w której mocno się udzielał. Młodzieniec zapragnął wiedzy. Kyle przekonał rodziców, by Ci pozwolili mu studiować weterynarie. Wyjechał na południe, do Fort Collins gdzie zaczął pobierać nauki na Uniwersytecie Stanowym w Colorado - Wyższej Szkole Medycyny Weterynaryjnej i Nauk Biomedycznych.


Po roku otrzymał stypendium, które wykorzystał w całości na poszerzanie swoich horyzontów. W tym czasie nagle, przeżywszy lat 45, zmarła jego matka. Lekarze nie mogli jednak określić, nawet już po śmierci co dokładnie było przyczyną. Prawdopodobnie to właśnie ta sytuacja pchnęła Kyle do porzucenia weterynarii, przeprowadzce do Denver oraz skierowaniu się ku studiowaniu medycyny na Kampusie Medycznym Uniwersytetu Colorado Anschutz. Od tego czasu przez następne lata nie odwiedzał rodzinnej farmy. Jego ojciec bardzo tęskniąc za żoną, zaczął topić smutki w alkoholu. Pewnego dnia do drzwi akademika zapukała policja, która szukała Kyle. Funkcjonariusze przekazali mu informację o tragicznej śmierci ojca, który będąc pod wpływem alkoholu, wpadł do studni.


Kyle otrzymał farmę w spadku. Sprzątając dom, na strychu znalazł korespondencję ojca z nieznaną kobietą, która w ostatnim liście przesłała zdjęcie młodej dziewczyny, która jak się okazała była owocem ich miłości. Kyle był wściekły, udał się do pobliskiego baru, gdzie jeden z miejscowych powiedział „Jaki Ojciec taki syn” nawiązując wyłącznie do nałogu zmarłego ojca. Kyle jednak będąc pod wpływem alkoholu i wielkich emocjach wdał się w barową bójkę. Noc spędził na dołku na komisariacie. Od tego czasu Kyle w trudnych sytuacjach ratował się alkoholem. Następnie sprzedał farme, spłacając wierzycieli ojca, a za pozostałą część kupił kawalerkę w Denver. Nigdy więcej nie wrócił na wieś, jedyną pamiątką pozostało zdjęcie prawdopodobnej przyrodniej siostry, które zawsze trzyma w portfelu. Nie poznał jej imienia ani nazwiska, lecz ma nadzieję, że kiedyś ją spotka i jeśli tylko będzie w stanie to jej pomoże. Odkąd Kyle odciął się od dawnego życia, wiele się zmieniło. Ukończył studia z wyróżnieniem. Po stażu w Saint Joseph Hospital zaproponowano mu stałą posadę, którą przyjął z wielkim entuzjazmem, zostając etatowym chirurgiem. Poza kilkoma lekarskimi romansami nie interesowały go dłuższe relacje, niemal całkowicie oddał się pracy i dalszemu doskonaleniu.

Jeśli tylko mógł, to wolny czas wykorzystywał na wolontariat.


To właśnie we wrześniu, pechowego roku pojechał jako instruktor oraz zaplecze medyczne na kolonie skautów niedaleko Twin Lakes. Wdał się w romans z dużo młodszą instruktorką i zaniedbał swoje obowiązki. Podczas nieobecności kadry jeden z uczestników wykradł się do pobliskiego jeziora, gdzie utonął. Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce, przebadali Kyle alkomatem, wykazując, że był pod wpływem alkoholu. Niefortunnie okazało się, że jego kochanką była córka jednego z policjantów, który zareagował bardzo agresywnie na te wieści. Wywiązała się szarpanina, konsekwencją czego Kyle został potraktowany gazem. Funkcjonariusze zawieźli Kyle na komisariat, gdzie kolejnego dnia rano otrzymali polecenie przewiezienia go do Denver. Sytuacja z Twin Lakes stała się medialna, dlatego sędzia postanowił przykładnie ukarać instruktora, któremu postawiono zarzuty doprowadzenia do nieumyślnego spowodowania śmierci oraz umyślnego narażenia uczestników obozu na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a nawet utraty życia. Pobity i skuty był przewożony, lecz z powodu wypadku drogowego, w którym furgonetka dachowała, funkcjonariusze powzięli środki zabezpieczające i zamknęli oskarżonego na miejscowym posterunku policji w Breckenridge. Gdy globalna sytuacja się zaogniła, mundurowi zostawili zatrzymanego w zamkniętej celi, w której o dziwo czuł się bezpieczny i z której obserwował okropności nowego świata.

pngegg (1).png
#6_vikyvampirs90.png
#5_vikyvampirs90.png
pngegg (1).png

Mocne Strony

+ chirurg — dzięki studiom medycznym jest w stanie przeprowadzić nawet skomplikowane operacje.


+ chłodna głowa — podczas operacji zapomina o wszystkim i skupia się wyłącznie na swojej pracy, wszystko, żeby finalnie uratować zdrowie lub życie człowieka.


+ ręka do zwierząt — zna się na zwierzętach, a te z nieznanego powodu zawsze reagują na niego pozytywnie.


+ stary wyga — będąc doświadczonym skautem, nauczył się wielu przydatnych umiejętności survivalowych.

Słabe Strony

- Wysoko funkcjonujący alkoholik — choć bez trudu potrafi funkcjonować na co dzień, to jeśli poczuje, że może sobie na to pozwolić, bardzo chętnie sięga po mocny trunek.


- wiara w stare wartości — respektuje dawne struktury, więc zawsze będzie szanował pozycję policjanta, żołnierza lub polityka. Prędzej udzieli pomocy niż skrzywdzi słabszą osobę. Nigdy nie odmówi pomocy, o ile udzielenie jej nie będzie groziło mu utratą życia. Lubi stawiać siebie jako trybik w maszynie, jakim jest społeczeństwo. Prędzej zginie niż uzna, że dawny świat przestał istnieć.


- ablutomania — wraz z wiedzą na temat bakterii i zakażeń mężczyzna nabawił się przypadłości, która nakazuje mu zawsze mieć czyste ręce.

ramka.png
ramka.png

Ciekawostki

Brak

bottom of page