top of page
#2_vikyvampirs90.png
5_38_vikyvampirs90.png
#2_vikyvampirs.png
pngegg (1)_edited.png

gen. Iris Troy

Aparycja

Zawód

Sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego

Wiek

41

Pochodzenie

USA – Waszyngton

Atrakcyjna i zwykle minimalistycznie elegancka kobieta w średnim wieku. Waży 59kg i mierzy 177cm. Ma smukłą linię ciała, a dla wprawniejszych oczu może ukazać się także fakt, że jej dłonie nie należą do osoby, która spędziła życie za biurkiem. Ma krótkie blond włosy i niebieskie oczy.

Pomimo posiadania stopnia generała, jako sekretarz ubiera się po cywilu i nie nosi przy sobie żadnych odznaczeń.

Postać odgrywana przez:

key_ok

Historia

Iris poszła w ślady ojca, wstępując do armii zawodowej, gdzie początkowo służyła jako zwykły szeregowy, a następnie służyła w oddziałach specjalnych. Poznała tam dyscyplinę, honor i poczucie służby ludziom i ojczyźnie. Oczywiście jako kobiecie nie było jej łatwo, ale była uparta i wbrew pozorom, nie była bezmyślnym szeregowym. Była pewna siebie, pomysłowa i miała charyzmę, dzięki temu zaczęto ją dostrzegać a wspinanie się po drabinie stopni i kariery było tylko kwestią czasu.


Niestety jej świetnie zapowiadająca się kariera w armii została przerwana. Podczas jednej z misji gdzie jej oddział wspierał antyterrorystów, jako dowódca pozostała przy bombie wraz z saperem. Niestety ładunek odpalił i saper zginął na miejscu, Iris natomiast która stała trochę dalej rozmawiając przez radio, została rzucona przez podmuch o betonową ścianę, a także została rażona wieloma odłamkami. Była w stanie, gdzie lekarze nie dawali jej żadnych szans, ale jej silna wola przetrwania i może jakiś cud, wyciągnęły ją z rąk śmierci. Niestety jej powrót do aktywnej służby był niemożliwy, nie mogła po tym utrzymać dłoni stabilnie a tym samym pewnie celować. Miała także problem z nogami, gdzie dłuższa aktywność sprawiała jej ból i niemożliwym było dla niej przebiec większe dystanse. Na szczęście dzięki sprawnej karierze, a także wielu kontaktom, które przez lata nabyła, została formalnie awansowana na generała i zaproponowano jej objęcie stanowiska sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego. Nie było to może coś, czego pragnęła, ale z drugiej strony na nic lepszego nie mogła liczyć, alternatywą było jakieś niegodne stanowisko za biurkiem lub przejście do cywila. Nigdy nie miała własnej rodziny, więc emerytura odpadała, zanudziłaby się na śmierć. Była kobietą z wewnętrzną misją, a wyzwanie, które jej rzucono pomimo jej stanu…cieszyło ją. Ktoś nie spisał jej na straty, a nawet docenił jej wiedzę i doświadczenie, to jej wystarczyło.


Jako sekretarz stanowisko piastowała od 3 lat i w tym czasie poznała jeszcze więcej wpływowych osób w tym także prezydenta. Ściśle współpracowała z rządem i chroniła kraj przed atakami terrorystycznymi, jednakże ostatnie tygodnie były czymś, na co nikt nie mógł się przygotować. Panna Troy podróżowała śmigłowcami niemalże po całym kraju, koordynując akcje DBK i innych departamentów, z którymi współpracowała. Niestety jeden z lotów do Denver okazał się dla niej zgubny, kiedy drugi pilot nie przyznając się, został zarażony. Na reakcję nie było czasu, przemieniony zaatakował pierwszego pilota. Pani generał złapała za pistolet i odstrzeliła przemienionego, jednakże pierwszy pilot tracił krew tak szybko, że zemdlał, zanim zdążył zabezpieczyć lądowanie. Złapała się jedną dłonią za reling, drugą natomiast swoją asystentkę, tylko tyle mogła. Śmigłowiec runął na ziemię z 35 metrów w jakichś górach, amortyzując odrobinę to warstwą śniegu, ale powiedźmy sobie szczerze, niewiele to pomogło na kilkutonową maszynę. Iris obudziła się z lekkimi obrażeniami, ale niezagrażającymi jej życiu. Asystentka miała jednak dużo mniej szczęścia, kiedy uderzyła z impetem o drzwi głową. Poza panią generał nikt nie ocalał. Dostrzegając jednak u podnóży góry miasteczko, skierowała się w jego stronę, zabierając ze sobą tylko podstawowe rzeczy.

pngegg (1).png
#6_vikyvampirs90.png
#5_vikyvampirs90.png
pngegg (1).png

Mocne Strony

+ Posiada duże doświadczenie w taktyce defensywnej i ofensywnej.


+ Zna procedury i posiada dostęp do tajnych kanałów komunikacyjnych rządu USA…


+ Zna się świetnie na wielu rodzajach broni, ich budowie i konserwacji…

Słabe Strony

-- …o ile zdobędzie do tego odpowiedni sprzęt.


-- …ale trzęsące się dłonie utrudniają jej celowanie...


+- ...jednakże jest w stanie skupić się na na krótką chwilę na tyle, aby zapanować nad tym.


-- Ciągły bieg na dłuższe dystanse jest dla niej dużym wyzwaniem i wiąże się z bólem.ramka.png
ramka.png

Ciekawostki

  • Podczas służby została poważnie raniona ładunkiem wybuchowym, co doprowadziło ją do stanu, kiedy nie byłoby z niej już pożytku w akcji. Została jednak awansowana i zaoferowano jej stanowisko sekretarza DBK.


  • Stopień generalski został jej przydzielony bardziej jako symbol, aniżeli formalne stanowisko. Nie dowodziła nigdy armią. Posiadała jednak własny oddział specjalny jako kapitan.

  • Pomimo ładnej buźki Iris jest stanowczą kobietą ale potrafi też się rozluźnić, a nauczyła się tego po wypadku, kiedy jej formalna kariera w armii dobiegła końca. Wciąż jednak nosi w sobie surowość wojskowego życia i praw jakimi się rządzi.

bottom of page