top of page
#2_vikyvampirs90.png
5_38_vikyvampirs90.png
#2_vikyvampirs.png
pngegg (1)_edited.png

Mia Creek

Aparycja

Zawód

Była uczennicą.

Wiek

16

Pochodzenie

Hiszpania, Walencja.

Mia jest dziewczyną mieszczącą się w średnim wzroście, który wynosi 165 cm. Chociaż posiada dość drobną budowę, nie oznacza to, że nie jest umięśniona. Po prostu mięśnie nie są mocno zarysowane. Obecnie posiada prawidłową wagę, która wynosi około 52 kg. Twarz Mii posiada typowo hiszpańskie, proporcjonalne rysy, co czyniłoby ją całkiem urodziwą, gdyby nie rana znajdująca się pod opatrunkiem. Znajduje się ona na lewym policzku, zaczynając się przy szczęce i kończąc między okiem a uchem. Rana nie była głęboka, lecz z pewnością pozostanie blizna. Włosy są ciemnobrązowe, sięgające do połowy pleców, przeważnie związane w warkocz. Gdy są rozpuszczone, widać, że delikatnie się falują. Oczy duże, również ciemnobrązowe o długich rzęsach. Karnacja typowa dla nadmorskiego klimatu, opalona i wyróżniająca się swoim odcieniem wobec ludzi, którzy dorastali w głębi kontynentu.

Obecnie ubrana w ciemnoszary dres, kolorowy T-shirt i bluzę jakiejś drużyny.


Postać odgrywana przez:

floxi.

Historia

Dziewczę urodziło się w Walencji i tam też dorastało. Niewiele czasu spędzała ze swoją rodzicielką, ze względu na fakt, że ta służyła w wojsku. Nie miała ona też dużego wpływu na wybór zainteresowań swojej córki, gdyż nie chciała jej niczego narzucać. Natomiast odwrotnie było z ojcem, do którego zawsze była przywiązana. Spędzała z nim dużo czasu, był mechanikiem i uczył córkę, jak naprawiać przeróżne sprzęty. W szkole nie przykładała się do nauki, lecz mimo tego miała oceny na przyzwoitym poziomie. Jest inteligentna, ale leniwa. Po prostu przerabiane tematy ją nudziły. Czytała sporo książek przygodowych i fantastycznych, przeważnie na lekcjach, przez co nauczyciele często się na nią skarżyli. Dzięki nim (książkom oczywiście) Mia zainteresowała się łucznictwem.


Jaki prezent na 12 urodziny matka zapisała ją na lekcję strzelectwa i kupowała co roku lepsze łuki. Gdy dziewczyna miała niecałe 14 lat, zaobserwowała grupę nastolatków urządzających sobie zawody w parkurze. Ten widok się spodobał jej, lecz nie miała odwagi zapytać starszych od niej chłopców, czy nauczyliby ją kilku sztuczek. Zawsze miała problemy z komunikacją. Zaczęła ćwiczyć, chociaż początkowo szło jej fatalnie. Po roku radziła sobie już całkiem nieźle, aż w końcu została zauważona przez swoich wątpliwej jakości idoli. W czasie jednego z wyścigów Mia uległa wypadkowi. Spadła na wystający pręt i rozpruła sobie brzuch.


Po kilku tygodniach w szpitalu była jak nowa. No prawie, bo trzeba uwzględnić, że została po tym blizna. Po tym wypadku nie przestała uprawiać parkuru, ale uczęszczała w bezpieczniejsze miejsca. W momencie, gdy zaczęły się pierwsze incydenty z zainfekowanymi, matka Mii kazała jej i ojcu wyjechać gdzieś, gdzie jest spokojniej i czekać, aż sytuacja się uspokoi.


Spakowali wszystko, co mogło pomóc w przetrwaniu (w tym łuk Mii i zapas strzał) i wyjechali, kierując się do Breckenridge w stanie Colorado, a matka pozostał wypełniać swoje obowiązki względem kraju. Wybrali to miejsce, ponieważ mieszkała tam ciotka ze strony ojca, która wyjechała lata temu w celach zarobkowych. Tak naprawdę Mia nie poznała jej nigdy osobiście, więc musiała zadowolić się szczątkowymi informacjami, które przekazał jej ojciec w czasie podróży.


Sytuacja szybko się pogarszała i zanim zdołali dotrzeć do wyznaczonego celu, zostali zaatakowani przez bandytów. Mia dorobiła się wtedy rany na policzku i została rozdzielona ze swoim opiekunem. Dziewczyna jest niemalże pewna, że jej ojciec zginął podczas tego incydentu, ale nie ruszyła mu na ratunek, rzucając się do ucieczki i nie oglądając za siebie, nie sądząc, że zdołałaby ocalić jego życie. Nie wahała się, pamiętając ostatnie słowa taty: "uciekaj, dotrzyj do celu i przeżyj za wszelką cenę". Gdy dotarła w końcu do Breckenridge, starała się odnaleźć ciotkę w spa, które prowadziła. Jak większość się domyśla, nie udało się jej to. W ten oto sposób pozostała sama jak palec w obcym kraju, w miejscu, którego nie zna.


pngegg (1).png
#6_vikyvampirs90.png
#5_vikyvampirs90.png
pngegg (1).png

Mocne Strony

- Parkour hobbystyczny. Mia jest w stanie wykonać proste akrobacje np. salto w powietrzu, dobrze radzi sobie we wspinaniu na wyższe budowle i drzewa, wykorzystując otoczenie. W miarę bezproblemowe lądowanie z wysokości max 2 metry.


- Łucznictwo hobbistyczne, lecz na całkiem dobrym poziomie.


- Majsterkowanie i naprawa prostych urządzeń mechanicznych.


Słabe Strony

- Rozmowa w języku angielskim. Zrozumie, co się mówi, ale odpowiedzieć będzie trudno.

- Walka wręcz.

- Nawiązywanie przyjaźni, relacji. Jest zamknięta w sobie.

- W stresujących sytuacjach długo się waha i wybiera najprostszą opcję, czyli ucieczkę.

- Trudno jest jej pozbawić kogoś/czegoś życia.


ramka.png
ramka.png

Ciekawostki

Brak


bottom of page