top of page
#2_vikyvampirs90.png
5_38_vikyvampirs90.png
#2_vikyvampirs.png
pngegg (1)_edited.png

Oliver 'Ollie' Roux

Aparycja

Zawód

Luksusowy kucharz w Blue River po studiach w technologii żywności

Wiek

28

Pochodzenie

Przedmieścia Lyonu we Francji

Olivier jest młodym szczupłym, energicznym człowiekiem o wyraźnym, ostrym spojrzeniu niebieskich oczu i lekkim uśmiechu zawsze błąkającym się w okolicach ust. 

Jego blond włosy są zazwyczaj starannie zaczesane do tyłu, choć w tym nowym świecie coraz częściej ukryte są pod czarną bandaną, która spełnia funkcję czapki kucharskiej, chroniąc jedzenie przed włosami.


Jego ubranie jest praktyczne, ale zawsze zadbane. Zamiast tradycyjnej białej kurtki kucharskiej, Olivier nosi teraz grubą koszulę, której rękawy są zawsze podwinięte do łokci, ujawniając mocne przedramiona. Przez koszulę przerzucony ma bawełniany fartuch, choć już nieco zniszczony przez wielokrotne ręczne pranie. 

Mimo to fartuch jest lekko poplamiony od różnego rodzaju kulinarnych wyzwań, Olivier jednak dba o to, by był zawsze jak najczystszy - koniec końców jest to jego główna linia obrony przed brudem i bakteriami.


Jego spodnie to stare, ale wytrzymałe jeansy, które widziały lepsze dni. 

Sportowe antypoślizgowe buty, które zdają się być jedynymi, które posiada. Choć wyglądają na zniszczone, są starannie czyszczone i konserwowane, aby służyły jak najdłużej.

U pasa ma zestaw skórzanych pasków, których używa to podręcznego trzymania swoich najpotrzebniejszych narzędzi kulinarnych.


Wszystko u Oliviera świadczy o praktyczności, ale też o pewnym stopniu dbałości o szczegóły, którą można by pomylić z obsesją. Każdy element jego stroju jest starannie dobrany i utrzymany, z widocznym szacunkiem do jakości i funkcji. 

Nawet w tak surowych warunkach, Olivier utrzymuje swoje standardy, które zawsze wyznaczały jego pracę jako kucharza.


Postać odgrywana przez:

legion4606

Historia

Olivier Roux urodził się na przedmieściach Lyonu we Francji. Jego dzieciństwo było dalekie od idealnego — stracił rodziców w wieku pięciu lat, a następne lata spędził na brudnych ulicach Lyonu. Te doświadczenia wykształciły w nim traumę do brudu, która z czasem przekształciła się w zespół obsesyjno-kompulsywny.


Mimo tego Olivier zawsze wykazywał wyjątkowy talent do nauki. Jego pasją było gotowanie — przygotowywanie prostych posiłków z tego, co znalazł na ulicy, stało się dla niego nie tylko sposobem na przetrwanie, ale też źródłem pocieszenia. Po trafieniu do sierocińca Olivier zaczął rozwijać swoją pasję. W trakcie nauki w szkole bierze udział w krajowych konkursach kulinarnych i wygrywa, co przynosi mu stypendium na prestiżowe studia z zakresu technologii żywności w Paryżu.


W Paryżu Olivier pochłania wiedzę na temat skomplikowanych procesów gotowania i naukowego podejścia do żywności. Po ukończeniu studiów, jego kariera nabiera tempa. Szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych młodych szefów kuchni we Francji, co przyciągnęło uwagę międzynarodowej społeczności kulinarnej. Otrzymuje propozycję pracy w luksusowym hotelu w Breckenridge, w Kolorado. Przyjmuje ją bez wahania, marząc o rozwoju kariery w Stanach Zjednoczonych. Tam, Olivier znajduje nowe inspiracje i wyzwania.


Za oceanem Olivier wkroczył w nowy etap swojego życia. W hotelowej kuchni szybko zyskał reputację perfekcjonisty. Jego dbałość o szczegóły, pasja do perfekcji i obsesja na punkcie czystości zyskały mu zarówno podziw, jak i konflikty. Dzięki swoim umiejętnościom Olivier zdobył dla hotelu pierwsze gwiazdki Michelin. Jego dania zyskały szerokie uznanie, a on sam stał się rozpoznawalny wśród mieszkańców Breckenridge. Poznał wiele wpływowych osób, które doceniły jego talent.

Ponadto Olivier sam zbierał część składników do swoich potraw. Często można go było spotkać na łowach ryb czy zbieraniu dzikich ziół na okolicznych łąkach.


W tym czasie kupuje luksusowy domek na obrzeżach miasta, zaczynając cieszyć się luksusami, których nigdy wcześniej nie doświadczył...

Podczas powrotu z pracy do domu, Olivier dostrzegł na ulicach szereg osób wyglądających na chorych. W mieście szalejącej zarazy wszyscy rozmawiali o niej z niepokojem. Wrażliwość Oliviera na czystość i porządek momentalnie przeszła w stan alarmowy, niespokojny impuls podpowiadał mu, aby działać szybko. Pędził do domu, gdzie z obsesyjną dokładnością zdezynfekował każdą część swojego ciała. Rzeczy, które miał na sobie podczas powrotu z pracy, uległy spaleniu.


Olivier próbował skontaktować się z lokalnym szpitalem, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji. Jednak krótko po rozpoczęciu rozmowy, w tle słyszalne były krzyki, a połączenie nagle się urwało. Próbował również kontaktować się z innymi instytucjami, ale po kilku nieudanych próbach zrozumiał, że musi zdać się na siebie.


W zaciszu swojego domu przeliczył swoje zapasy i postanowił czekać na jakiekolwiek wiadomości z zewnątrz. Jednak pewnego dnia, przez okno dostrzegł sylwetkę intruza na swojej posesji. W normalnych okolicznościach nie zawahałby się go przegonić lub wezwać policję. Ale lęk przed zarazą był silniejszy. Olivier zamknął swoje żaluzje przeciwwłamaniowe i zrozumiał, że musi czekać w zamknięciu, w swoim domu przypominającym teraz bunkier. Wiedział, że z każdym dniem pandemii takich intruzów może być coraz więcej. Dopiero w kolejnych dniach dowiedział się, że nie są to zwykli włamywacze…


Mimo starannie przygotowanych zapasów żywności, Olivier nie przewidział jednego problemu — awarii generatora prądu. W pierwszych dniach pandemii nie był mu potrzebny, gdyż sieć miejska działała bez zarzutu. Jednak po dwóch tygodniach, systemy miejskie zaczęły upadać.


Z pewnym poczuciem triumfu Olivier uruchomił swój awaryjny generator, ale radość ta trwała krótko. Wkrótce generator zaczął szwankować, a potem całkiem zgasł. Bez prądu, jego zabezpieczenia domowe, takie jak alarmy, zamrażarki, w których przechowywał dużą część swoich zapasów żywności, zaczęły tracić chłodzenie. Zdając sobie sprawę z tego, jak krytyczne może stać się ogrzewanie, zauważając z każdym dniem, jak temperatura w domu stopniowo spada, Olivier poczuł jeszcze większy nacisk, aby naprawić generator. Zima zbliżała się nieubłaganie, a bez prądu jego nowoczesny system grzewczy był bezużyteczny. Bez tego, nawet najbogatsze zapasy żywności nie byłyby w stanie go uratować, gdyż zamarzłby na śmierć w swoim własnym domu.


Olivier, choć znakomicie zorientowany w kuchni, miał niewielkie doświadczenie w dziedzinie mechaniki. Próbował naprawić generator, ale bez skutku. To był problem, którego nie mógł rozwiązać za pomocą noża szefa kuchni.


Pogrążony w ciemności, w swoim luksusowym domu, Olivier zrozumiał, że musi podjąć ryzyko i opuścić swoje schronienie. Postanowił udać się do najbliższego sklepu z narzędziami, licząc na znalezienie tam nowego generatora, albo przynajmniej części do naprawy starego.


pngegg (1).png
#6_vikyvampirs90.png
#5_vikyvampirs90.png
pngegg (1).png

"Wiedzieć to osiągnąć sukces"

Mocne Strony

 • Wiedza o żywności: Ma obszerną wiedzę na temat różnych rodzajów żywności, jej konserwacji i przygotowywania.


 • Kreatywność: Jego umiejętność tworzenia apetycznych posiłków z ograniczonej liczby składników jest nieoceniona.


 • Cierpliwość: Gotowanie wymaga cierpliwości, jest w stanie cierpliwie czekać na właściwe momenty, np. do złowienia ryby czy upieczenia chleba.


 • Zdolność do nauki i nauczania: Ma naturalną zdolność do uczenia się nowych rzeczy, co pomaga mu dostosować się do nowych warunków. Jest również w stanie przekazać swoją wiedzę innym.


 • Opanowanie: Jest osobą spokojną, która potrafi zachować zimną krew nawet w stresujących sytuacjach.

Słabe Strony

 • Brak doświadczenia w walce: Nie ma doświadczenia w walce i może mieć problemy z obroną przed zagrożeniami, brzydzi się również brudu z tym związanego.


 • Perfekcjonizm: Jako szef kuchni, jest perfekcjonistą, co może prowadzić do frustracji i stresu, jeśli nie może osiągnąć pożądanego rezultatu.


 • Słaba kondycja fizyczna: Spędził większość swojego życia w kuchni i nie jest w najlepszej formie fizycznej.


 • OCD?: Jest przyzwyczajony do utrzymania czystości i porządku w swojej kuchni, co może być problemem w mniej higienicznych warunkach postapokaliptycznego świata.


 • Przywiązanie do luksusu: Jest przyzwyczajony do pewnego poziomu komfortu i luksusu, co może stanowić problem w surowych warunkach świata postapokaliptycznego.

ramka.png
ramka.png

Ciekawostki

 • Potrafi zasnąć prawie natychmiast, niezależnie od miejsca i czasu.

 • Ma swój ulubiony nóż, który był prezentem od jednego z jego mentorów w szkole kulinarnej.

 • Ma talent do rysowania i często szkicuje swoje potrawy przed ich przygotowaniem. Jego rysunki są niezwykle szczegółowe i realistyczne.

 • Ma talent do rozpoznawania składników i smaków, nawet w najbardziej złożonych potrawach. To zdolność, która często przydaje się przy próbach zrozumienia nowych źródeł pożywienia w postapokaliptycznym świecie.

 • Olivier ma słabość do... najprostszych, tanich ramenów instant.

bottom of page