top of page

01

ROZWÓJ I STATYSTYKI

Statystyki i jak rozdać punkty?
Statystyka Szczęścia
Rozwój postaci, punkty fabularne

02

ROZGRYWKA NPC LUB Z NPC

NPC Mistrza Gry, Scenariusze
NPC Graczy

03

EPIZODY I SEZONY

Nasz serwer jest przede wszystkim serwerem fabularnym, gdzie skupiamy się na rozgrywce pisanej, relacjach pomiędzy naszymi postaciami, jak i oddziaływaniu na świat. Na serwerze jest kilka rozwiązań, które mają nam nieco to urozmaicić.

Postęp fabularny ma przede wszystkim zachęcić graczy do gry i pokazać im, że mogą mieć wpływ na zmieniający się świat. Wszystko jest zachowane również dla przyszłych graczy, aby ułatwić im zrozumienie dynamik między grupami czy postaciami. Na serwerze obowiązuje postęp fabuły, który dzieli dane okresy fabularne na epizody, które łączą się w sezony.

Epizody i Sezony
Okresy Fabularne, rozgrywka i czasoprzestrzeń

SCHRONIENIE

04

Witamy w... tutaj wpisz nazwę obecnej osady.... Nie, to nie błąd — osada, w której obecnie toczy się rozgrywka, może się zmieniać wraz z upływem czasu. Mogą do niej dołączyć nowi gracze, NPC, może się też totalnie rozpaść, a wy możecie zostać pożarci. To jednak w ostateczności. Wszystkie informacje o obecnym stanie osady są umieszczane na kanale zapasy.

Musicie o nią dbać, bo od tego zależy wasze przetrwanie.

Zapasy
Bezpieczeństwo
Lekarstwa

SYSTEM ZDROWIA

05

Zdrowie określane jest poprzez liczbę w skali od 8 do 0 - każdy z punktów opisuje specyficzny stan postaci. Punkty są odejmowane wskutek walki, lecz nie tylko — upadki, potknięcia, złamania, zadrapania — wszystkie obrażenia naszej postaci. Niektóre z nich wynikają również z głodu, wykonanej pracy, długiej podróży i tak dalej. Czasem wynikają też z nieudanych rzutów kostką. Zależy od sytuacji — jednak z pewnością zostaniecie poinformowani o zmianie statusu waszej postaci.

Kiedy umrę?
Skala Zdrowia
Jak odzyskać punkty?

RZUTY KOŚĆMI

06

Jak rzucać?
Kiedy rzucać? 
Walka & Rzuty Przeciwstawne
Powtarzanie rzutów
Rzut na rozejrzenie się
Rzut na szczęście
bottom of page