top of page
  • Zdjęcie autoraMaggie

[S01E02] Wezwanie do Broni


Grupa z hotelu Breckenridge wybrała się do miasteczka, by uzupełnić zapasy medykamentów, na które był dość wysoki popyt — niewiele udało im się znaleźć. Niedaleko wyjazdu z Breckenridge doszło do kolejnego wypadku samochodowego z udziałem wielu żywych trupów. Nieznani umundurowani mężczyźni zaatakowali ocalałych w lesie. Kilka osób z hotelu starało się pomóc dziewczynie, którą znaleźli w tragicznym stanie. Zabrali ją do jej domu rodzinnego, lecz sytuacja nie skończyła się zbyt dobrze. Zostali ostrzelani przez grupę nieznajomych mężczyzn ubranych w mundury straży więziennej. Uratowana kobieta zmarła z powodu utraty krwi po postrzale, a mieszkanka hotelu straciła oko od zabłąkanej kuli pistoletu. Grupa kobiet z hotelu narobiła hałasu, próbując otworzyć aptekę. Ściągnęły zagrożenie, w postaci nieumarłych na hotelowy parking, gdzie ocalali stoczyli z nim zwycięski bój

Czas trwania (irl): 1 lipca 2022 - 28 października

Czas trwania (IC):

21 września

Mistrzowie Gry:

Maggie

21 września — dalszy ciąg dniaDzień w Breckenridge zaczął się całkiem pogodnie. Bezchmurne niebo nie zapowiadało ciężkiego dnia, jaki czekał mieszkańców miasteczka.

Freya, wraz z Reyną i Kathleen zdecydowały wybrać się do miasteczka, by uzupełnić zapasy. Apteka wydawała się dość dobrym celem ze względu na to, że w ostatnim czasie spora część ocalałych zebranych w hotelu potrzebowała pomocy medycznej. Zapasy szybko się kończyły, mimo że jakiś czas temu udało się coś znaleźć w karetkach pogotowia.

Trójka kobiet udała się więc do jednej z aptek — jednak niewiele udało im się tam znaleźć. Całość tego miejsca była absolutnie zdemolowana i pozostawiona w okropnym stanie. Asortyment został wykradziony na długo przed ich przybyciem.

Na całe szczęście udało im się znaleźć przynajmniej jakiś trop — zwłoki kobiety, przygniecione szafką.

Trójka zdecydowała się sprawdzić, kim była i wszystko wskazywało na to, że do wypadku doszło prawdopodobnie jeszcze przed wybuchem zarazy, a nieboszczka miała przy sobie klucze do domu, jak i receptę na leki — która zawierała jej adres w Breckenridge.

Ash i Freya jednak postanowiły wrócić do tego kiedy indziej, a Kathleen oddzieliła się od nich, by przeszukać inną aptekę w nadziei na nieco więcej łupów.

W tym samym czasie Tor i Allison spędzali czas w domu, który Ali wynajmowała od Tammy. Tamara Spencer pracowała w nadleśnictwie w okolicach Breckenridge na długo przed wybuchem zarazy i mało czasu spędzała w miasteczku, od kiedy rozwiodła się z mężem. Dla Tammy, wynajęcie swojego lokum wydawało się dobrym pomysłem. Allison zaś miała cały dom praktycznie dla siebie — w przeszłości prawdopodobnie było to całkiem przyjemne uczucie, jednak teraz sytuacja nieco się zmieniła. Dlatego też postanowiła, że pozostanie wraz z Torem w Breckenridge i dokonają niezbędnych zabezpieczeń ich schronienia.


W tamten dzień, na ich progu pojawiła się Tammy, właścicielka domu. Kobieta oczywiście z ulgą przyjęła informację, że jej najemczyni jest w jednym kawałku, a cała trójka wymieniła wieści z miasteczka i przypuszczenia dotyczące tego, co stało się w ostatnich dniach. Okazało się, że Spencer niedawno dotarła do okolic Breckenridge, i spędziła trochę czasu w okolicy, pomagając mieszkańcom.

Cała trójka zdecydowała się wybrać do miasta, by uzupełnić zapasy. Z wiedzą Tammy, jak i Tora, zdecydowanie mieli o wiele większe szanse na powodzenie takiej misji i znalezienie przydatnych zasobów. Trójka wybrała się samochodem do centrum Breckenridge w nadziei, że uda im się przeszukać jakiś sklep.

Ich podróż nie trwała jednak długo, ponieważ niedaleko wjazdu do miasteczka, ulegli wypadkowi.


W tym samym czasie doktor Kyle Jenkins uciekł z okolicznego komisariatu policji, gdzie był przetrzymywany wbrew swojej woli. Sytuacja odmieniła się i zamiast policjantów, komisariat został opanowany przez grupę niebezpiecznych mężczyzn, z których część wcześniej sama zajmowała więzienne cele.

Kyle, przed wybuchem zarazy zajmował się pomocą medyczną na obozie dla skautów.


Popełnił jednak kilka błędów, narażając swoich podopiecznych, co skończyło się tym, że wylądował w lokalnym więzieniu, oczekując na informacje dotyczące swojej kary.

Tych jednak nigdy nie usłyszał, a zamiast prokuratora, przywitała go grupa umundurowanych mężczyzn z bronią. Byli zadowoleni z tego, że Kyle znał się na medycynie — zdecydowanie potrzebowali pomocy.

Kyle miał sporo szczęścia i udało mu się stamtąd wydostać i zabrać kilka swoich rzeczy. Uciekając, nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, jakie na niego czyha. Na swojej drodze spotkał dwójkę osób, która zatrzymała się w okolicznym schronisku narciarskim. Była to oczywiście Lexie, jak i Hayden — po wypadku na Ski Hill zdecydowali się odłączyć od grupy w hotelu i spróbować swoich sił w stworzeniu własnej grupy. Kyle spotkał tam również Beatrix, która maszerując z domu swoich dziadków, również natrafiła na schronisko.


Cała grupa spędziła trochę czasu na rozmowach, Lexie zaś podzieliła się jedzeniem z gośćmi. Beatrix zdecydowała się jednak opuścić schronisko i znaleźć innych ludzi w miasteczku — być może znajomych swoich dziadków lub innych lokalsów, którzy ją pamiętają. Lexie zaoferowała oczywiście sprowadzenie jej na dół i znalezienie bezpiecznego miejsca. Kyle przyłączył się do Haydena — mężczyźni zdecydowanie się dogadywali, a Hyde widział w Kyle’u nowego członka ich małej społeczności.


Hayden zaufał mu na tyle, że zaprezentował mu helikopter, który odkrył wraz z Lex jakiś czas temu. Śmigłowiec jest zaparkowany nad schroniskiem narciarskim i niespecjalnie wiadomo, co z nim zrobić — jest zamknięty i wygląda na nietknięty.


Wypadek Allison, Tora i Tammy na Lincoln na szczęście nie był poważny — Ali zdecydowała się wjechać w grupę martwych, która znalazła się na ich drodze. Cała grupa martwych wylądowała na masce samochodu, brudząc całą przednią szybę i nieco ich spowalniając. Na całe szczęście samochód nie został uszkodzony, jednak trójka ocalałych musiała wymyślić, w jaki sposób usunąć krew z maski. Podczas rozwiązywania tego problemu grupa zauważyła, że z okolicznego domu wyszedł trup i zaczął kierować się w ich stronę. Tammy stwierdziła, że poradzi sobie z tym zagrożeniem — jednak stało się inaczej. Rozpoznała w nim swoją dawną nianię, która opiekowała się jej synami lata temu.


Przerażona sytuacją i niezdająca sobie sprawy z zagrożenia, zamarła. Na całe szczęście Tor wraz z Ali szybko przybiegli jej na pomoc. Uporali się z zagrożeniem.Tammy poinformowała pozostałych, że trup, z którym się uporali, był niegdyś nianią — Barbarą, a dom, który położony jest nieopodal, należał do już martwej znajomej. Wyglądało na to, że był on teraz pusty, a zajrzenie do środka będzie dobrym pomysłem — w końcu ewentualne zapasy w nim nikomu się już nie przydadzą. Allison i Tor skierowali się do środka domu.Babette postanowiła odwiedzić Rosę Miller w jej apartamencie — szczególnie że ta od dawna nie wychodziła z niego, a ciąża dość mocno jej doskwiera. Kobiety znały się już z przeszłości, kiedy Babette chciała kupić hotel na własność, jednak Millerowie nie zgodzili się na taki układ. Rosa wydawała się jej ufać i rozumieć sytuację, co sprawiło, że ta otworzyła się przed nią. Nie chciała wchodzić w detale w kwestii swojej prośby, jednak poprosiła, Babs o pójście do apteki i załatwienie jej specyficznych leków.


Kobieta z pozoru się zgodziła, co ucieszyło Rosę. Babette opuściła kobietę i udała się na parking, gdzie spotkała Landona jak i jego ojca, Randalla Millera. Nastolatek wciąż myśli o Monie i o sytuacji która spotkała ich jakiś czas temu. Landon zwierzył się jej, że jego koleżanka wciąż męczy się z ze swoimi ranami, zakażeniem, jak i zaginięciem swojego młodszego brata JJ’a.Po krótkiej rozmowie dołączyła do nich Mia — młoda Hiszpanka, która pojawiła się w Breckenridge jakiś czas temu. Nie miała jednak łatwego tygodnia, szczególnie że musiała uciekać przed umundurowanymi mężczyznami, którzy gonili ją po tym, jak zaatakowali jej towarzyszy wcześniej. Dziewczyna nie wie, co stało się z Fredem i Ethanem, jednak jej obrażenia i ogólna desperacja sprowadziły ją do hotelu w nadziei, że otrzyma tutaj pomoc. Randall oczywiście zdecydował, że tak też się stanie. Babette szybko dogadała się z dziewczyną w jej rodzimym języku, a następnie cała trójka pozostawiła ją pod opieką Jennifer.


Po krótkim czasie dołączyła do nich Echo, która odwiedzała Monę w lecznicy. Jen od razu wyznaczyła jej bojowe zadanie — znalezienie jakiegokolwiek rozwiązania, które pozwoli im się komunikować z Mią. Prawdopodobnie Landon mógł posiadać jakieś książki do szkoły tego pokroju. Echo w tym celu musiała iść porozmawiać z Rosą Miller, która wciąż okupowała mieszkanie Millerów.


Od dawna nie opuszczała swojego pokoju, a ciąża zdecydowanie jej nie służyła. Echo jednak, będąc wystarczająco dzielna i zdeterminowana poszła i zapukała do jej drzwi. Rosa zaś myśląc, że jest to ktoś inny — chociażby Babette lub Jen — otworzyła jej.

Pomiędzy kobietami nawiązała się krótka rozmowa, jako iż Rosa zdawała sobie sprawę z tego, jak ważną częścią ich grupy jest Echo. Dwójka porozmawiała o ewentualnych zabezpieczeniach osady i planach, jak mogą tego dokonać. Rosa zdecydowanie nie boi się przyjąć roli liderki hotelu, szczególnie po tym, jak Randall wyjechał i jeszcze nie wrócił. Po krótkiej rozmowie Rosa, jak i Echo zdecydowały się pójść do hotelowego baru, aby przywitać nowych członków ich grupy.


Randall Miller, jego syn Landon i Babette wybrali się z rana do jednej z aptek w Breckenridge. Jednak nigdy do niej nie dotarli — mała zmiana planów wynikała z tego, że rozpoznali Carmen — koleżankę z klasy Landona — przemierzającą okolice miasteczka. Dziewczyna była w bardzo złym stanie i zdecydowanie zahaczało to o katatonię. Tak wydarzyło się prawdopodobnie z uwagi na to, że dziewczyna spędziła ostatni tydzień na tułaczce po szkole publicznej Breckenridge, starając się przetrwać. Wtedy też była świadkiem tego, jak inna koleżanka z jej klasy została rozszarpana przez stado żywych trupów. Dziewczyna była w bardzo złym stanie, jednak Landon nalegał i cała trójka starała się jej pomóc. Wraz z nią wrócili do jej rodzinnego domu, który znajdował się na Briar Rose. Z tamtego miejsca, całej trójce udało się zabezpieczyć trochę zapasów — głównie były to różnego rodzaju książki medyczne, jako iż matka Carmen była pielęgniarką w lokalnym szpitalu.


Wśród jej rzeczy znaleźli też karty-klucze dostępu do szpitala. Cała ta sytuacja jednak nie skończyła się bez problemów. Landon, Babette i Randall zostali zaatakowani w domu na Briar Rose i ostrzelani przez grupę nieznajomych mężczyzn ubranych w mundury straży więziennej. Podczas wymiany ognia, Babette straciła oko od zbłąkanej kuli pistoletu. Carmen zaś została postrzelona przez jednego z bandytów i niedługo później zmarła z powodu poważnego krwotoku. Grupa bandytów opuściła ich po tym, jak zorientowali się, że dom jest absolutnie pusty i nie ma w nim żadnych wartościowych przedmiotów — mężczyźni głównie szukali jedzenia. Po dojściu do siebie trójka zdecydowała się opuścić dom po tym traumatycznym wydarzeniu, modląc się, że grupa bandytów za nimi nie podąży.

Kathleen, po odłączeniu się od Freyi i Ash, postanowiła przeszukać inną aptekę w miasteczku.


Po znalezieniu budynku i wstępnych oględzinach stwierdziła, że jest to dość dobry cel. Budynek w środku wygląda na nietknięty przez szabrowników, więc kobieta zdecydowała się działać. Przy okazji, udało jej się wyparzyć Lexie wracającą w stronę hotelu. Jako iż udało jej się odprowadzić Beatrix w bezpieczne miejsce, kierowała się na miejsce spotkania, które wcześniej ustaliła z Kyle'em i Haydenem. Jednak po tym, jak Kathleen zwróciła jej uwagę, szybko zdecydowała, że pomoże swojej starej towarzyszce we włamaniu się do środka. Po kilku próbach dwójka kobiet jednak nie mogła włamać się do środka.

Tylne drzwi zdecydowanie wyglądały dość podejrzanie, zupełnie tak, jakby ktoś w ostatnich dniach je otworzył, a następnie zamontował kłódkę, która była teraz jedynym zabezpieczeniem sklepu. Oczywiście frontowe drzwi były zamknięte w normalny sposób i zdecydowanie nieco trudniejsze do sforsowania. Lexie i Kathleen, mając na uwadzę słaby punkt tego miejsca, zdecydowały się wrócić do hotelu po dodatkowe narzędzia. Szczególnie że ich wcześniejsze próby włamania przyciągnęły grupę nieumarłych do uliczki, w której pracowały nad tylnym wejściem. Dwójka postanowiła dać nogę w kierunku hotelu, sprowadzając w tamtą stronę małą grupę trupów.


Gdy Rosa Miller zeszła na dół, poznała tam Kyle’a. Doktor zdecydowanie nie był pod wrażeniem tego, że Jennifer — będąca jedynie weterynarzem — dogląda pacjentów w hotelu. Mężczyzna od razu zdecydował się, by rzucić okiem na jej pacjentów i ewentualnie pomóc, co Rosa Miller ma zamiar mu wynagrodzić. Ich plany pokrzyżowało jednak przybycie Kathleen i Lexie w towarzystwie grupy trupów. Wszyscy gotowi do walki wyszli na parking, by stawić czoła zarazie. W tym samym czasie, ranna Babette wraz z Millerami dotarła do hotelu. 


Podsumowanie wyborów z epizodu

Podczas fabuły, wasze postacie dokonały różnych wyborów, które mają wpływ na świat wokół was. Poniżej przedstawiamy wam małe podsumowanie.
Kathleen nie udało się otworzyć drzwi do apteki, pomimo wielu prób
Kathleen zdecydowała się sprowadzić grupę trupów do hotelu — inicjując walkę wraz z pomocą innych mieszkańców


Kyle nie był pod wrażeniem Jennifer i tego, że opiekowała się pacjentami pomimo nieznajomości medycyny
Kyle zrozumiał powagę sytuacji i skalę zagrożenia, dopiero gdy Hayden ocalił jego życie w opuszczonym domu.


Echo bez problemu przekonała Rosę Miller do wprowadzenia zmian w strukturze hotelu i zabezpieczeniach.
Echo odnalazła książkę do Hiszpańskiego, umożliwiając innym łatwiejszą komunikację z Mią


Tor znalazł sporo przydatnych rzeczy w domu Barbary
Tor ocalił Tammy przed pewną śmierciąAllison doprowadziła do wypadku samochodowego na ulicy Lincoln, wjeżdżając w grupę trupów.
Allison pomogła ocalić Tammy przed śmiercią.

Mia odnalazła schronienie w hotelu Breckenridge.
Mii nie udało się przekonać Randalla, by ten poszedł na pomoc Fredowi i Ethanowi.Alma została ugryziona podczas walki z martwymi na parkinguBabette straciła oko podczas walki z bandytami
Randall, Babette i Landon znaleźli karte-klucz do szpitala w Breckenridge


bottom of page