top of page
  • Zdjęcie autoraMaggie

[S01E05] Pod Mrokiem NocyMona i Landon uciekli z hotelu, a na swojej drodze spotkali Jasona, a później Kate wraz z Fredem Wilsonem. Pijany Wilson zaprowadził całą czwórkę pod komisariat, by pomścić swojego syna — tam też zostali schwytani przez wrogą grupę. Marines postawili obóz w Breckenridge i stworzyli bezpieczne miejsce, do którego mają dołączyć kolejni żołnierze. Rae, Malcolm, Morris i Echo już znaleźli tam schronienie. Postrzelenie Alana doprowadziło do rozpadu grupy Tora, Enrique i Allison. Rudowłosa i Claire uciekły, a Tor i Enrique zostali sami z grupą trupów. Przebudzenie Maxa wywołało lawinę emocji w grupie nastolatków. Malcolm, Morris i Kai jadą na ratunek Mii i Tammy w hotelu Blue River, który został otoczony przez żywe trupy. Nie wszyscy wrócą z tej wyprawy cali.


Czas trwania (irl):

8 marca 2023 - 19 kwietnia 2023

Czas trwania (IC):

24 września 2022, noc

Mistrzowie Gry:

Maggie, Sami


Hotel Breckenridge

Hotel zaczął się zmieniać. Spora część jego mieszkańców wyjechała, opuszczając te mury w poszukiwaniu czegoś lepszego. Jednak niektórzy zostali, wierząc w to, że Millerowie są w stanie stworzyć coś wartego uwagi. Bezpieczną przystań, społeczność, w której będzie można żyć pomimo tego, co czyha za murami.


Grupa zdecydowała się racjonować jedzenie, zdobywać leki, budować umocnienia. Na piętrze stworzyli prowizoryczny szpital, chcąc leczyć swoich chorych towarzyszy. Na jego czele stanęła Jennifer, wraz z Kathleen, która zaczęła zarządzanie zasobami. Echo zaś dopięła swego, budując umocnienia na dole. Kathleen rozpoczęła prowadzenie ksiąg, by wiedzieć, kto zużywa jaką część zapasów.


Wszystko jednak trafił szlag po tym, jak znowu odwiedziła ich grupa z komisariatu. Umundurowani, uzbrojeni po zęby — łaknący krwi i zemsty za to, że ktoś inny źle potraktował ich członka, gdzieś tam, w innej części miasteczka.


Randall, Landon i Babette mieli już nauczkę, co dzieje się, kiedy ktoś zadziera z tą bandą. Jednak nie mogli spodziewać się tego, co rzeczywiście po nich przyszło. Grupa zebrała swoje żniwo, mordując Randalla Millera na oczach jego ciężarnej żony, Rosy. Mona i Landon uciekli z hotelu, szukając pomocy gdzieś indziej. Co wydarzy się w hotelu Breckenridge? Czy będzie tam znowu spokojnie?Obóz Marines

Grupa Marines zjawiła się w Breckenridge — pod okiem porucznik DeShawn rozbili obóz, postawili ogrodzenie i stworzyli małe, bezpieczne miejsce. Informacje, jakie otrzymała Gaby, od razu sprawiły, że ta skontaktowała się z centralą, która zdecydowała się wysłać im więcej ludzi - szczególnie, jeśli w okolicy grasuje uzbrojona grupa. Niedługo w Breckenridge pojawi się więcej Marines. Ciekawe, co oznacza to dla miasteczka?


Schronisko Narciarskie

Hayden i Kyle zeszłego dnia wybrali się poszukać jakichś zapasów, zostawiając Lexie w namiocie w środku, z urazem kostki. Dwójka jednak już nie wróciła - Kyle przepadł jak kamień w wodę. Hayden pomógł mu wejść do środka budynku staży pożarnej, jednak jego towarzysz już się nie pojawił. Zrezygnowany Hayden, po długim oczekiwaniu i próbach wejścia do środka samemu, zdecydował się odpuścić i wrócić do swojej towarzyszki w schronisku.


Dom Tammy i Allison

Dom na Lincoln w jeden dzień był pełen życia i nowych planów na przyszłość. Jednak poprzedniego dnia wszystko się odmieniło, gdy Tor postrzelił Alana w drzwiach — chłopak zmarł na miejscu. Niedługo po tym, grupa rozbiła się. Allison uciekła z budynku, a Claire zaraz za nią. Tor i Enrique zostali sami, a niedługo później, również się rozdzielili.

 

Chris, Jake, Max, Sam, Sebastian


Niecodzienna grupa złożona z byłej członkini armii i drużyny sportowej odnaleźli swoją bezpieczną przystań na tę noc w jednym ze sklepów. Choć początek wieczoru wydawał się być niezwykle spokojny, i wszyscy dali się porwać nawet odrobinie codzienności przy alkoholu i nie do końca legalnym paleniu - sielanka musiała się w końcu skończyć. Nagłe przebudzenie Maxa rozpoczęło istną lawinę emocji. Jake z Chrisem przestali się ukrywać przed swoim kolegą, co do swoich uczuć, podczas gdy ich najsłabszy kompan - Sebastian - regenerował swoje siły po trudach ostatnich dni w towarzystwie zdezorientowanej Samanthy. Burzowe chmury zebrały się nad atmosferą w sklepie, przynosząc więcej pytań i wątpliwości, niż samych odpowiedzi. Czy drużyna odnajdzie jeszcze wspólny język i zdoła ponownie działać jako jedność?


Enrique i Tor


Nikomu nie było dane zaznać dzisiaj spokojnego snu. Nagłe hałasy zbudziły Enrique oraz Tora z regeneracyjnej drzemki, stawiając ich w natychmiastowej gotowości. Mężczyźni zostali zmuszeni do obrony swojego małego azylu przed napływem żywych trupów. Wyszli z tego zwycięsko, pozostawiając jedynie szczątki na ganku swojego domostwa. Całej sytuacji z daleka przyglądał się jednak ktoś, kogo nie byli w stanie rozpoznać. Czy na pewno byli tu bezpieczni?


Claire


Zaginięcie Allison poruszyło wielu członków społeczności. Jedną z przejętych osób była Claire - młoda kobieta, która za wszelką cenę chciała odnaleźć swoją kuzynkę. Jej nogi zaprowadziły ją prosto do szkoły - dobrze jej znanego sprzed lat przybytku. Zamiast swojej rodziny, odnalazła tu jednak nieco inne towarzystwo, wcześniej dość mocno obrywając jednak w głowę. Obolała, musiała stawić czoła wrogim zombie, by bronić już nie tylko siebie, ale i małej dziewczynki, którą poznała w jednej z sal lekcyjnych. Lizzy, była już kompletnie sama, nie rozumiejąc całej zaistniałej sytuacji. Epicentrum wydarzeń okazała się być jednak konieczność zamordowania jej starszego brata, który właśnie dokonał przemiany w nieumarlaka. To był ostatni zapalnik świadczący o braku bezpieczeństwa w tym miejscu, przez co kobieta zdecydowała się na zabranie swojej podopiecznej w jedyne bezpieczne miejsce, jakie teraz znała - do domu rodziny Alana. Czy tragiczne wydarzenia z poprzedniego dnia nie odbiją się teraz czkawką?


Aster


Aster w towarzystwie Joe stali za to przed własnymi wyzwaniami. Wciąż malejące zapasy zmusiły ich do chwilowego rozdzielenia się. Gdy Aster próbował zaznać, choć odrobiny snu, jego towarzyszka - Joe - ruszyła na przeszpiegi. Niestety, wieści, z którymi powróciła, nie były szczęśliwe. Chłopak mógł się dowiedzieć o napaści na hotel i masakrze, jaka w jego wnętrzu się rozgrywała. Nastolatkowie spędzili część nocy na rozmowie, planując swoje kolejne kroki. Czy poświęcą swoje liche bezpieczeństwo na rzecz zdobycia, choć niewielkich łupów? Czy jednak głos rozsądku okaże się silniejszy i skupią się na zabezpieczaniu swojego domostwa?


Morris, Malcolm, Rae, Mia i Echo


Morris i Echo znaleźli schronienie na noc w obozie Marines i spędzili tam kilka godzin na odpoczynku. Napili się herbaty, posiedzieli przy ognisku, gdy ich towarzyszka Rayleight Mae była opatrywana przez Malcolma i doktora Cartera. Niedługo później z obozem skontaktowała się Tammy i Mia - kobiety były w tarapatach, ponieważ hotel Blue River został otoczny przez zgraję martwych.

W obozie szybko powstała grupa ratownicza, mająca na celu wyciągnięcie ich stamtąd w jednym kawałku — Szeregowy Kai Parker zabrał Morrisa i Malcolma, zaś Echo i Rae zostały w obozie.


Gdy tylko podjechali samochodem, zastali budynek otoczony trupami. Po kilku chwilach prowizoryczny plan został wcielony w życie - Morris odciągnął uwagę hordy, wchodząc na dach, gdy Kai i Malcolm weszli do środka. Tammy zaś chciała do nich dołączyć - zamknęła więc Mię w pokoju, a następnie zaczęła schodzić w dół, by dołączyć do reszty.

Sytuacja zmieniła się jednak diametralnie, a Tammy zastała dwójkę mężczyzn - Parkera i Hopkinsa, po uszy w trupach i ocaliła im życie. Niestety, Kai został ugryziony. Zbytnio nie myśląc o konsekwencjach tej sytuacji, trójka udała się na górę, by zabrać Mię. Wtedy też plan, który powoli realizowała nastolatka udał się - Morris wspiął się po balkonach, a następnie z pomocą liny stworzonej przez dziewczynę, wszedł do pokoju.


Jason i KateKate przekonała pijanego Freda, by opuścić dom i pójść na komisariat, by dokonać upragnionej zemsty. Gdy wyszli z domu, szybko wpadli na Jasona, który przenosił swoje rzeczy z jednego domu do drugiego. On sam był już w towarzystwie Landona i Mony, którzy zaś uciekali z hotelu Breckenridge po tym, jak grupa z komisariatu zrobiła tam niemałe zamieszanie.

Fred wziął na muszkę całą trójkę i wraz z Kate zaprowadzili ich pod komisariat, by użyć jako żywych tarcz - albo nawet lepiej, też zmusić ich do walki. Sytuacja jednak nieco wymknęła się spod kontroli, gdy stary Wilson zdecydował się po prostu oddać kilka strzałów w drzwi, co zdradziło pozycję całej grupy i wywabiło wilka z lasu... Big J otworzył im drzwi z przytupem, od razu strzelając do Freda.


Viola i Gaynor


Viola i jej siostra Gaynor opuściły uniwersytet w Denver, jadąc po prostu przed siebie w poszukiwaniu czegoś innego. Ostatnie wydarzenia zdecydowanie dały im się we znaki i siostry potrzebowały bezpiecznej przystani. Jakiegoś miejsca, w którym będą mogły się zatrzymać. Los chciał, że znalazły się właśnie w Breckenridge, gdy skończyło się paliwo w ich samochodzie. Dwójka od razu ruszyła w stronę migających świateł w oddali, które okazały się być obozem Marines. Rodzina Barclay ma sporo przeszłości powiązanej z armią — czy rzeczywiście jest to miejsce, w którym będą mogły zaznać spokoju?

bottom of page